Uni Akademi Yaz Okulu

UNI Akademi Tam Gün Yaz Okulu Branşları

AİKİDO

Aikido

Çocuklar aikido tekniklerini uygularken birbirini korumayı, liderliği, lidere uyumu, ekip olmayı, tek başına karar vermeyi, yenilmekten korkmanın anlamsızlığını, önemli olanın mücadele olduğunu, ilerlemenin ve öğrenmenin hayatın sonuna dek sürmesi gerektiğini, kibri, gücü törpülemeyi öğrenirler.

ACTING CLUB

Acting Club

Çocukların kişisel gelişimini doğrudan etkileyen; bilişsel, devinişsel ve duyuşsal becerilerini geliştirmek için yaparak, yaşayarak öğrenme ve aynı zamanda yaratıcılıklarını geliştirecek doğaçlama temeline dayanan çalışmalar yapılmaktadır.

BASKETBOL

Basketbol

100 yılı aşkın geçmişe sahip olan basketbol, günümüzde dünya çapında geniş kitlelere hitap eden bir spor dalıdır. Türkiye Basketbol Federasyonu onaylı bir basketbol okulu olarak, 20 yıllık tecrübemizle eğitimlerini verdiğimiz basketbol sporu kemik ve kas yapısını güçlendiren, sürat, çeviklik, kuvvet gibi özellikler geliştiren bir spor dalıdır.

ÇİM HOKEYİ

Olimpiyat Oyunları’nın bir branşı olan Çim Hokeyi, dünya çapında popüler olan hokey sporunun ana branşı ve ilk oynanış şeklidir. Futbola benzer şekilde, kadrolarının sahada 11 ve yedekte 5 oyuncu olmak üzere 16’şar sporcudan oluştuğu bir spor dalı olan Çim Hokeyi ile ilgilenenler veya tanışmak isteyenler için eğitimlerimiz mevcuttur.

İNGİLİZCE KONUŞMA KULÜBÜ

İngilizce

Günümüzde artık evrensel bir dil haline gelen İngilizce’yi konuşabilmenin bir ihtiyaç olduğu tartışılmaz bir gerçek fakat klasik eğitim sisteminde öğrenilen İngilizce’yi pratik olarak konuşmakta birtakım zorluklar yaşanabiliyor. Kulübümüzde çocuklarımızın İngilizce konuşarak temel konularda kendilerini rahatlıkla ifade edebilmelerini amaçlıyoruz.

JİMNASTİK

Jimnastik

Hem kız hem de erkek çocuklara hitap eden fiziki ve ruhsal gelişimi sağlayan, erken yaşta başlanabildiği için tüm sporların öncesinde yer alabilen, tüm çocuklara yönelik olimpik bir branştır. Denge, kuvvet, çabukluk, esneklik, el-göz / sinir-kas koordinasyonu, kontrol ve bedenini bilinçli bir şekilde kullanabilme yeteneği kazandırmaktadır.

KODLAMA ROBOTİK

Kodlama Robotik

Robotik, makine ve kontrol sistemlerini, bilgisayar, elektronik ve uzay bilimlerinin tümünü kapsayan bir ortak çalışma alanıdır. Bu eğitim programı ile öğrencilerin analitik düşünme kabiliyetlerini geliştirmek ve erken yaşta mühendisliğe karşı ilgi duymalarını sağlamak amaçlanmıştır.

MAKER STEM

Eğitimlerde katılımcıların Maker dünyası ile tanışmaları, elektronik tasarım, robotik uygulama, programları kodlama, proje tasarlama, hobisel amaçlı el yapımı oyuncak, gece lambası gibi basit hediyelik eşyaları çevresel atık malzemelerinden üretme ve elektronik devre elemanlarıyla birlikte kullanma yöntemlerini anlamaları sağlanacaktır.

MİNİ FUTBOL

Dünyanın en popüler spor dalı olan futbol, ülkemizde de geniş kitleler tarafından takip ediliyor ve elbette çocuklarımız, gençlerimiz de futbolla yakından ilgilenmekte. Tam gün yaz okulumuzda minik öğrencilerimiz için mini futbol branşımız da yer alıyor.

MASA TENİSİ

Küçük yaşlardan itibaren yaşam boyunca yapılabilecek bir spor dalı olan masa tenisi, refleksleri geliştirerek karar verme kabiliyetini artırır. Beyni çok çalıştırdığı belirtilen bu spor dalı, bazı hastalıkların rehabilitasyon sürecinde de başvurulan bir araç olma özelliği taşır.

OYUN KULÜBÜ

Çocuklarımızın fiziksel, duygusal ve sosyal gelişimlerini sağlayacak özel aktivitelerin olduğu oyun kulübümüzde çocuklar oyun içinde girdikleri toplumsal ilişkilerle kurallara uymayı, paylaşmayı, sorumluluk almayı ve işbirliği yapmayı öğrenmektedir.

RİTİM ATÖLYESİ

Bir grup etkinliği olan ritim atölyesinde çocukların ritim enstrümanlarını tanımaları ve çeşitli ritim kalıplarını öğrenmeleri temel eğitim olarak ele alınır. Çocukların ritmik yeteneklerini ve yaratıcılıklarını geliştirebilmeleri açısından ritmi algılamayı ve dinlemeyi öğrenmeleri amaç edinilir.

SANAT KULÜBÜ

Sanat, kişi ya da kişilerin kendi yeteneklerini ve bilgilerini kullanarak, duygularını ve yaratıcılıklarını da katarak ortaya çıkardıkları üründür. Sanatla ilgilenmek çocuklukta başlayıp yaşamın sonuna kadar sürer ve gelişim sürecinde insan hayatının ayrılmaz bir parçası haline gelir. Çocukların mutlaka en az bir sanat dalıyla tanışmaları gerekliliğinden yola çıkarak yaz okulumuzda Sanat Kulübü oluşturuyoruz.

SATRANÇ

Satranç

Süratli, doğru ve çabuk düşünebilmeye yardımcı olan, olaylara doğru yorumlarla yaklaşabilme yeteneklerini geliştiren satranç oyunu, kişilerin bireysel güç ve yeteneklerini açığa çıkarmalarına ve doğru kararlar alabilmelerine yardımcı olur.

YÜZME

Vücudun neredeyse tüm kaslarını çalıştıran en yararlı sporların başında gelen yüzme ile doğru teknikleri ve uygun bir yüzme antrenmanı programı sayesinde vücut direncinizi, kas gücünüzü ve esnekliğinizi arttırabilirsiniz.

3D TASARIM MODELLEME

Bu eğitim modeliyle öğrencilerin proje tabanlı öğrenime geçmeleri sağlanır. Öğrencilerin kendi projelerini bilgisayar dışı bir ortamda yaparak bizzat ürüne dönüştürmeleri sağlanır. İnteraktif sınıf aktiviteleri geliştirilir.